Akademia UKS AP21

Pierwsza w Polsce filia Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, gdzie założycielami są byli zawodnicy Wisły Kraków i reprezentacji Polski Tomasz Frankowski i Mirosław Szymkowiak oraz były trener wiślackiej młodzieży Marek Konieczny. Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska 21 powstał na spotkaniu założycielskim 28.11.2016 r.
Obecna struktura oferuje przemyślany i jednolity system treningowy, realizowany przez wykwalifikowanych trenerów, odpowiednio dozujących obciążenia, dbających o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.
Dla Akademii jedną z głównych wartości w realizacji projektu jest to, że powstała ona na bazie porozumienia władz i trenerów Akademii Piłkarskiej 21 Kraków myślą o dalszym rozwoju adeptów piłki nożnej trenujących w UKS AP 21

Misja i wizja UKS AP 21

Naszym najważniejszym priorytetem jest promowanie i rozwijanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży z całego powiatu chrzanowskiego, poprzez budowanie zindywidualizowanego szkolenia piłkarskiego z zachowaniem zasad fair play oraz edukacji szkolnej. Stawiamy na umożliwienie rozwijania sportowych pasji i zainteresowań zarówno naszych zawodników jak i trenerów oraz odkrywanie i szkolenie talentów piłkarskich mogących w przyszłości grać w drużynach zawodowych.